jadalnia

Jak urządzić jadalnię?

Luty 25, 2022

Jadalnia to, jak nazwa wskazuje, przestrzeń przeznaczona do spożywania posiłków. Kiedyś kojarzona z oddzielnym pomieszczeniem, była często w domach zaaranżowana tak, aby móc w spokoju zjeść posiłek. Dziś jest często wydzieloną częścią większych pomieszczeń, także w mieszkaniu. Powinna być tak zaaranżowana, aby spełniała swoje funkcje użytkowe i wpisywała się w charakter całego wnętrza.

Jak zaaranżować jadalnię?

Odpowiedź na to pytanie dla nas, architektów wnętrz, jest banalne. Jadalnię należy urządzić tak, aby spełniała swoją funkcję i wpisywała się w gust użytkowników. Aranżując taką przestrzeń jak jadalnia, należy zastanowić się nad kilkoma ważnymi kwestiami. Powinniśmy odpowiedzieć sobie na następujące pytania: ilu domowników będzie korzystać z jadalni? Czy wśród nich są dzieci? Czy stół w jadalni będzie wykorzystywany do pracy? Czy znajdzie się w pobliżu stołu dodatkowe miejsce do przechowywania naczyń?

Znając odpowiedzi, jesteśmy w stanie urządzić przestrzeń tak, by spełniała wszystkie oczekiwania, była wygodna i funkcjonalna. Dlatego warto skorzystać ze wsparcia specjalistów, którzy wykonają projekt wnętrza i zaproponują rozwiązania szyte na miarę użytkowników.

Co powinno znaleźć się w jadalni?

W każdej jadalni niezależnie od tego, czy jest to osobne pomieszczenie, czy część większego pomieszczenia w mieszkaniu powinien znaleźć się stół. Najlepiej, aby był to stół rozkładany, który podczas przyjęcia pomieści większą liczbę gości. Wybierając stół, warto pamiętać, że nie powinien on wypełniać całej przestrzeni jadalni. Użytkownicy powinni się wokół niego swobodnie przemieszczać. Przy stole powinny znaleźć się także wygodne krzesła. Modnym dodatkiem są krzesła z podłokietnikami. Niestety zajmują one sporą przestrzeń, dlatego zaleca się ustawienie takich krzeseł na dwóch krańcach stołu.

W jadalni należy też zadbać o odpowiednie oświetlenie, które nie tylko rozjaśni przestrzeń, ale też ułatwi pracę przy stole.

Wróć
Zadzwoń

arch. Katarzyna Krajewska:
+48 606 114 988

Przyjedź

Dobre Kuchnie
ul. E. Ciołka 20, 01-443 Warszawa

pon.-pt. 12-19, sob. spotkania umówione telefonicznie

Zobacz
facebook, meble kuchenne Warszawa, meble na wymiar, meble kuchenne na zamówienie Warszawa, klasyczne meble kuchenne, nowoczesne meble kuchenne, meble Warszawa, szafy na wymiar, Dobre Kuchnie Warszawa E. Ciołka 20

Copyright © 2015 Dobre Kuchnie Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek materiałów z niniejszej strony jest zabronione.