meble kuchenne stal z ciemnym brązem

Jak urządzić nowoczesną kuchnię?

Czerwiec 30, 2020

Kuchnia stanowi bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu, ponieważ jest to miejsce, w którym wspólnie przygotowuje się posiłki. Dlatego tak dużą uwagę przykładamy do urządzania tego pomieszczenia. To miejsce spotkań całej rodziny, a także w gronie przyjaciół czy znajomych.

Dużą popularnością cieszą się kuchnie urządzane w nowoczesnym stylu. Decydując się na urządzenie kuchni warto wiedzieć, jakie elementy wyposażenia są niezbędne.

Odpowiednie meble

Podstawowym elementem wyposażenia każdej kuchni są meble. W przypadku nowoczesnego stylu meble powinny być proste oraz utrzymane w stonowanych kolorach. Bardzo ważny w stylu nowoczesnym jest minimalizm oraz geometria i symetria, na których powinno opierać się wygląd mebli kuchennych. Zdecydowanie warto zdecydować się na kuchnie nowoczesne na wymiar, które zostaną dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Nasza oferta obejmuje projekt wraz z realizacją mebli dopasowanych do kształtu danego pomieszczenia z zachowaniem odpowiedniej stylistyki oraz funkcjonalności. Zawsze lepiej zamówić meble na wymiar, wykorzystamy wtedy ergonomicznie przestrzeń jaką mamy do dyspozycji. Zrobimy zabudowę do sufitu, aby nie zostawiać na górze miejsca na kurz, a można tam przechowywać rzadziej używane elementy wyposażenia. Jeśli Wasza kuchnia jest niewielkich rozmiarów lub posiada liczne nieregularne kształty, wtedy meble na wymiar szczególnie się sprawdzą i pozwolą optymalnie wykorzystać całą powierzchnię.

Kolorystyka 

We wnętrzach nowoczesnych królują kolory stonowane. Dlatego też kuchnia w tym stylu powinna być utrzymana w kolorach bieli, szarości, czerni lub jasnego drewna. Zazwyczaj wybiera się meble w kolorze białym, z drewnianym lub kamiennym blatem. Kontrastem do białych mebli jest ciemnoszara podłoga lub ściana. Oczywiście nie jest to jedyna opcja kolorystyczna, meble mogą być utrzymane w dowolnych kolorach. Ciekawe efekty można uzyskać stosując połączenia kolorystyczne, zgodnie z indywidualnymi upodobaniami. Zawsze chętnie doradzimy w zakresie kompozycji kolorów i materiałów.

Oprócz stonowanych kolorów w nowoczesnej kuchni nie może zabraknąć stali, kamienia lub cegły, które są wykorzystywane na ścianach lub w dekoracjach. Wykończenia mebli i dodatków mogą być zachowane w nowoczesnym półmacie lub w połysku dodającym nieco więcej elegancji. W projektach, które przygotowujemy, przed realizacją zamówienia, na ekranie monitora zobaczycie kuchnię Waszych marzeń tak jak na zdjęciu.

Wyspa kuchenna

W nowoczesnych kuchniach, szczególnie tych połączonych z salonem stosuje się wyspy, które są wolnostojącym elementem mebli kuchennych. Dzięki wyspom tworzy się dodatkowe miejsce do pracy, do gotowania lub do wspólnego spożywania posiłków. Ponadto jest to doskonały sposób, aby oddzielić kuchnię od salonu, a wciąż zachować otwartą przestrzeń. Przygotowując posiłki mamy kontakt z domownikami, nie izolujemy się w osobnym pomieszczeniu, co ma istotny wpływ na nasze relacje.

 

Wróć
Zadzwoń

arch. Katarzyna Krajewska:
+48 606 114 988

Przyjedź

Dobre Kuchnie
ul. E. Ciołka 20, 01-443 Warszawa

pon.-pt. 12-19, sob. spotkania umówione telefonicznie

Zobacz
facebook, meble kuchenne Warszawa, meble na wymiar, meble kuchenne na zamówienie Warszawa, klasyczne meble kuchenne, nowoczesne meble kuchenne, meble Warszawa, szafy na wymiar, Dobre Kuchnie Warszawa E. Ciołka 20

Copyright © 2015 Dobre Kuchnie Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek materiałów z niniejszej strony jest zabronione.