meble kuchenne do małej kuchni

Jak urządzić z pomysłem małą kuchnię?

Luty 10, 2021

Kuchnia jest najważniejszym pomieszczeniem w całym domu. W niej spotyka się cała rodzina, gotując smaczne i potrawy, którymi wszyscy się zajadają. Aby gotowanie dań sprawiało nam przyjemność, kuchnia musi być przede wszystkim funkcjonalna. Powinniśmy mieć wygodny dostęp do sprzętu, naczyń, narzędzi i artykułów spożywczych.

Przy dużej powierzchni urządzenie pomieszczenia jest bardzo proste, bo nic nas nie ogranicza. Urządzimy ją praktycznie tak jak chcemy. Natomiast przy małym metrażu mamy niestety problem. Małe kuchnie bywają wąskie i bez okien, tzw. ślepe i dlatego tak ważne jest, żeby odpowiednio je zaaranżować. W każdym przypadku niezbędne jest prawidłowe zaprojektowanie kuchni.

Meble na wymiar

Zaprojektowanie mebli w małej kuchni ma kolosalne znaczenie. Meble na wymiar pozwalają stworzyć funkcjonalną powierzchnię. Przygotowywana jest wizualizacja wnętrza. W studio Dobre Kuchnie mamy do wyboru całą gamę możliwych rozwiązań aranżacyjnych i cenowych, z uwzględnieniem naszych potrzeb. Podczas spotkania z architektem otrzymujemy szczegółowy schemat instalacji do przygotowania przed montażem mebli, z opisem i wymiarami. Często musimy wykonać remont, ponieważ pozwoli to na dogodne podłączenie wody, zmianę elektryki czy kanalizacji tak, aby układ kuchni był bardziej ergonomiczny. Jeśli jednak jesteśmy już po remoncie, firma dokona kilku poprawek, by kuchnia była wygodniejsza w użytkowaniu. Nowe meble na wymiar mają spełnić wszystkie nasze oczekiwania.

Wybór mebli do małej kuchni

Meble w małej kuchni wymagają przemyślenia. Wybieramy fronty, blaty, dekoracyjne panele ścienne, uchwyty i wyposażenie. Bardzo ważne jest oświetlenie, które wykonujemy wyłącznie w technologii LED, ze względu na wyjątkową oszczędność energii, bardzo długi okres użytkowania i minimalną emisję ciepła. Możemy mieć oświetlenie punktowe i ciągłe, w barwie światła ciepłej lub zimnej. Frezowanie otworów w wieńcach szafek czy panelach pozwala, by oświetlenie było zlicowane z meblami, przez co podkreśli estetykę kuchni. Zaprojektowanie mebli kuchennych pozwala stworzyć niepowtarzalną i wyjątkową kuchnię, a przy tym wygodną. W kuchni o niewielkim metrażu projektant wykorzystuje każdy centymetr powierzchni, by wnętrze było bardziej przestrzenne i funkcjonalne.

Zalety mebli kuchennych na wymiar

Meble na wymiar są solidne i trwałe. Zabudowa wykonywana jest z najlepszych jakościowo materiałów, dzięki czemu wyposażenie kuchni wystarczy na wiele lat. Nigdy w gotowych, masowych meblach nie pozwolimy sobie na taki luksus, bo produkowane są w standardowych wymiarach. Ogromną zaletą mebli na wymiar jest ich wyposażenie. Tu mamy ogromny komfort. Zacznijmy od tego, że w zawiasy zamontowane w szafkach mają wieczystą gwarancję. Wyposażenie szafek i szuflad zaskakuje funkcjonalnością, nowatorską konstrukcją i wytrzymałością, a przede wszystkim sposobem na ułatwienie codziennego gotowania. Mamy systemy do szafek narożnych, wkłady do szuflad, systemy podnośników do frontów, mechanizmy wysuwania blatu, miksera, krajalnicy i wiele innych udogodnień.

Nowoczesne lub klasyczne meble do małej kuchni

Meble kuchenne zaprojektowane w sposób nowoczesny są nie tylko estetyczne, ale też bardzo wygodne. Możemy swobodnie korzystać ze sprzętów mając dostęp do produktów spożywczych, co w małych kuchniach może być ogromnym problemem. Projektant zaaranżuje nam odpowiednio rozmieszczenie poszczególnych mebli i urządzeń. Meble do kuchni muszą współgrać z wystrojem wnętrza całego mieszkania lub domu. Są więc dobrze dobrane kolorystycznie przy zachowaniu prostej lub klasycznej formy. Obecnie dominują odcienie szarości, antracyt, czerń, biel oraz elementy drewnopodobne, które znakomicie wpisują się w modernistyczny design ożywiając całą aranżację. Jeśli kochamy klasykę, możemy zamówić elementy ozdobne na frontach, dekoracyjne listwy i przeszklenia ze szprosami. Klasyczne meble występują w ciepłych, stonowanych barwach: bieli, beżu, brązu, szarości oraz mogą być wykonane w innych kolorach np. granacie lub odcieniach zieleni. Klasyczne meble, oprócz zdobionych frontów i szklanych wstawek, wyróżniają się także widocznymi uchwytami, które występują w kolorystyce złota, mosiądzu lub miedzi, więc świetnie dopełniają kuchnie w ich stylizacji.

Wróć
Zadzwoń

arch. Katarzyna Krajewska:
+48 606 114 988

Przyjedź

Dobre Kuchnie
ul. E. Ciołka 20, 01-443 Warszawa

pon.-pt. 12-19, sob. spotkania umówione telefonicznie

Zobacz
facebook, meble kuchenne Warszawa, meble na wymiar, meble kuchenne na zamówienie Warszawa, klasyczne meble kuchenne, nowoczesne meble kuchenne, meble Warszawa, szafy na wymiar, Dobre Kuchnie Warszawa E. Ciołka 20

Copyright © 2015 Dobre Kuchnie Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek materiałów z niniejszej strony jest zabronione.