białe klasyczne meble kuchenne

Kiedy warto postawić na kuchnie w stylu klasycznym?

Październik 12, 2020

Moda zmienia się z sezonu na sezon, ale styl pozostaje niezmienny. Jeżeli szukasz uniwersalnych rozwiązań architektoniczno-projektowych, styl klasyczny z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Odpowiednio urządzona i zaprojektowana kuchnia klasyczna, przypadnie do gustu miłośnikom wszystkich wiodących trendów aranżacyjnych.

Co sprawia, że styl klasyczny jest uniwersalny?

Aby zdefiniować styl klasyczny, wystarczy użyć trzech słów – ład, harmonia i symetria. Jeżeli nie lubisz kontrastów, stawiasz na stonowaną kolorystykę i uważasz, że jakość jest ważniejsza niż ilość, z pewnością nie będziesz zawiedziony.
Projektując wnętrze kuchenne w stylu klasycznym, oscylujemy wokół jednej wybranej tonacji. Zabudowa, sprzęty AGD i kolor ścian, powinny ze sobą współgrać i tworzyć harmonijną przestrzeń. Najbezpieczniejszym wyborem są ciepłe, stonowane barwy, które wprowadzą do wnętrza przytulną atmosferę i będą świetnie zgrywały się z ciepłym światłem górnego oświetlenia.

Meble w kuchennej zabudowie – klasyka 

Wnętrza klasyczne nie znoszą tandety i kiczu, dlatego najlepszym wyborem jest zabudowa wykonana z litego drewna. Osoby, celujące w wersję budżetową, mogą wybrać fronty pokryte dobrej jakości okleiną. Mile widziane są meble antyczne i zabytkowe. Jeżeli kuchnia daje pole do eksperymentów, można pokusić się o małą serwantkę lub efektowną witrynkę wypełnioną porcelaną. Meble kuchenne na zamówienie będą idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących precyzję ich wykonania.

Jakie dodatki do kuchni klasycznej?

Największym wrogiem klasyki jest tandeta i nagromadzenie dekoracji, które nie tworzą „historii”. Dobierając dodatki, warto zwrócić uwagę na jakość ich wykonania oraz trwałość materiałów. Najlepszym wyborem będą marmurowe bibeloty o prostej formie. Szlachetne dodatki to piękna ozdoba wnętrza, dlatego nie jest konieczne, aby były gromadzone w ilości hurtowej – w zupełności wystarczy pojedyncza dekoracja wyeksponowana w centralnym punkcie kuchni. Wybierając konkretny przedmiot, można odnieść się do wybranej epoki, np. antyku, i stworzyć wnętrze inspirowane klasyką w najlepszym wydaniu.

Wróć
Zadzwoń

arch. Katarzyna Krajewska:
+48 606 114 988

Studio:
+48 882 153 184

Przyjedź

CH Towarowa 22, stoisko D29
ul. Towarowa 22, 00-839 Warszawa

pon-sob 10.00-20.00, nd 10.00-17.00

Zobacz
facebook, meble kuchenne Warszawa, meble na wymiar, meble kuchenne na zamówienie Warszawa, klasyczne meble kuchenne, nowoczesne meble kuchenne, meble Warszawa, szafy na wymiar, Dobre Kuchnie Warszawa Towarowa 22

Copyright © 2015 Dobre Kuchnie Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek materiałów z niniejszej strony jest zabronione.