białe klasyczne meble kuchenne

Kiedy warto postawić na kuchnie w stylu klasycznym?

Październik 12, 2020

Moda zmienia się z sezonu na sezon, ale styl pozostaje niezmienny. Jeżeli szukasz uniwersalnych rozwiązań architektoniczno-projektowych, styl klasyczny z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Odpowiednio urządzona i zaprojektowana kuchnia klasyczna, przypadnie do gustu miłośnikom wszystkich wiodących trendów aranżacyjnych.

Co sprawia, że styl klasyczny jest uniwersalny?

Aby zdefiniować styl klasyczny, wystarczy użyć trzech słów – ład, harmonia i symetria. Jeżeli nie lubisz kontrastów, stawiasz na stonowaną kolorystykę i uważasz, że jakość jest ważniejsza niż ilość, z pewnością nie będziesz zawiedziony.
Projektując wnętrze kuchenne w stylu klasycznym, oscylujemy wokół jednej wybranej tonacji. Zabudowa, sprzęty AGD i kolor ścian, powinny ze sobą współgrać i tworzyć harmonijną przestrzeń. Najbezpieczniejszym wyborem są ciepłe, stonowane barwy, które wprowadzą do wnętrza przytulną atmosferę i będą świetnie zgrywały się z ciepłym światłem górnego oświetlenia.

Meble w kuchennej zabudowie – klasyka 

Wnętrza klasyczne nie znoszą tandety i kiczu, dlatego najlepszym wyborem jest zabudowa wykonana z litego drewna. Osoby, celujące w wersję budżetową, mogą wybrać fronty pokryte dobrej jakości okleiną. Mile widziane są meble antyczne i zabytkowe. Jeżeli kuchnia daje pole do eksperymentów, można pokusić się o małą serwantkę lub efektowną witrynkę wypełnioną porcelaną. Meble kuchenne na zamówienie będą idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących precyzję ich wykonania.

Jakie dodatki do kuchni klasycznej?

Największym wrogiem klasyki jest tandeta i nagromadzenie dekoracji, które nie tworzą „historii”. Dobierając dodatki, warto zwrócić uwagę na jakość ich wykonania oraz trwałość materiałów. Najlepszym wyborem będą marmurowe bibeloty o prostej formie. Szlachetne dodatki to piękna ozdoba wnętrza, dlatego nie jest konieczne, aby były gromadzone w ilości hurtowej – w zupełności wystarczy pojedyncza dekoracja wyeksponowana w centralnym punkcie kuchni. Wybierając konkretny przedmiot, można odnieść się do wybranej epoki, np. antyku, i stworzyć wnętrze inspirowane klasyką w najlepszym wydaniu.

Wróć
Zadzwoń

arch. Katarzyna Krajewska:
+48 606 114 988

Przyjedź

Dobre Kuchnie
ul. E. Ciołka 20, 01-443 Warszawa

pon.-pt. 12-19, sob. spotkania umówione telefonicznie

Zobacz
facebook, meble kuchenne Warszawa, meble na wymiar, meble kuchenne na zamówienie Warszawa, klasyczne meble kuchenne, nowoczesne meble kuchenne, meble Warszawa, szafy na wymiar, Dobre Kuchnie Warszawa E. Ciołka 20

Copyright © 2015 Dobre Kuchnie Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek materiałów z niniejszej strony jest zabronione.