projekt

Kiedy warto zlecić projekt wnętrza firmie?

Listopad 2, 2021

Kupujemy dom, mieszkanie i co dalej? Onieśmielają nas duże przestrzenie, a zastanawiają małe... Rozważamy jak je zagospodarować żeby z jednej strony były użyteczne, a z drugiej przyjemne dla oka... Chodzimy, patrzymy, mierzymy. Może w takim stylu, a może w takim? Raz nam się podoba nowoczesna aranżacja wnętrza, raz klasyczna, innym razem minimalistyczna... Dlatego nie tylko warto przeglądać strony internetowe, ale trzeba również poznać opinię i zasięgnąć porady u profesjonalistów. To nasza inwestycja praktycznie na całe życie, a przynajmniej na najbliższe lata.

Architekt wnętrz

Jest to specjalista w urządzaniu przestrzeni. Powinien być kreatywny i posiadać wiedzę techniczną. Jednocześnie dobry architekt tworząc oryginalny i niepowtarzalny projekt powinien pamiętać o potrzebach domowników, funkcjonalności i estetyce wykończenia. Praca projektanta wnętrz opiera się na tworzeniu wizualizacji układu mieszkania i rozważaniu nad jego mądrym zagospodarowaniem i wyposażeniem. Najpierw musi zbadać potrzeby klienta i jego styl życia. Wnętrze nie zostanie dobrze zaprojektowane bez wspólnego działania projektanta i klienta. Kluczowym elementem współpracy jest rozmowa.

Etapy projektowania wnętrz

Po rozmowie z klientem, architekt przygotowuje propozycję aranżacji wnętrza w postaci wizualizacji. Od razu zobaczymy, jak naprawdę będzie wyglądało nasze mieszkanie. To jest ten moment, kiedy już nie musimy sobie wyobrażać, co gdzie się znajduje. W takim dokumencie znajduje się rozkład pomieszczeń, są wrysowane meble i sprzęt domowy. Zobaczymy już zastosowane kolory, oświetlenie, faktury, materiały. Po akceptacji projektu otrzymujemy pełną dokumentację wraz z wymiarami oraz schematem instalacji. Architekt dopilnuje m.in. aby meble były wykonane i zamontowane dokładnie wg projektu, aby efekt końcowy był satysfakcjonujący.

 
Wróć
Zadzwoń

arch. Katarzyna Krajewska:
+48 606 114 988

Przyjedź

Dobre Kuchnie
ul. E. Ciołka 20, 01-443 Warszawa

pon.-pt. 12-19, sob. spotkania umówione telefonicznie

Zobacz
facebook, meble kuchenne Warszawa, meble na wymiar, meble kuchenne na zamówienie Warszawa, klasyczne meble kuchenne, nowoczesne meble kuchenne, meble Warszawa, szafy na wymiar, Dobre Kuchnie Warszawa E. Ciołka 20

Copyright © 2015 Dobre Kuchnie Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek materiałów z niniejszej strony jest zabronione.