wyspa kuchenna

Za i przeciw wyspom kuchennym

Czerwiec 11, 2021

Kuchnia jest jednym z pomieszczeń, które jest niezwykle ważne, w wielu domach stanowi również miejsce spotkań domowników. Jego aranżacja jest niezwykle trudnym wyzwaniem, które warto zlecić profesjonalistom, tj. firmie Dobre Kuchnie. Projektanci dołożą wszelkich starań, aby kuchnia była zarówno elegancka, ciekawie urządzona jak i praktyczna. Wszystkie elementy są równie ważne. W dużym stopniu chodzi o to, aby kuchnia była przede wszystkim funkcjonalna. Dlatego jej wykonanie jest jednym z najtrudniejszych zadań. Należy w sposób właściwy wyliczyć odpowiednią ilość szafek, szuflad, rozlokować AGD oraz zlew i oświetlenie. Całość musi prezentować się niezwykle estetycznie. Dzięki rozmaitym materiałom jest to jak najbardziej możliwe, również zapewnienie wygody i satysfakcji na lata. Meble są trwałe, proste w czyszczeniu i wytrzymałe. Dlatego postawienie na wysoką jakość, choć podwyższa koszty realizacji, to w dłuższej perspektywie opłaca się o wiele bardziej. Warto stawiać na solidną realizację opartą o jakość na każdym etapie, od projektu po wykonanie. Kuchnie kojarzone są zazwyczaj z projektami w kształcie litery U, L lub I. Jednak dzięki tzw. wyspom lub półwyspom ich wygląd i funkcjonalność nabierają nowego charakteru i stylu. Jakie to rozwiązanie ma wady, a jakie zalety? Dlaczego warto je rozważyć, a kiedy należy o nim zapomnieć?

Wyspy i półwyspy kuchenne: wady i zalety

Wyspa kuchenna jest rozwiązaniem, które sprawdza się w domach lub mieszkaniach, w których pomieszczenie cechuje większa przestrzeń. Wtedy ten rodzaj aranżacji jest doskonały. Trzeba jednak mieć na uwadze, że źle zaprojektowana wyspa kuchenna jest nie tylko nieergonomiczna, ale wręcz zawadza. Należy pamiętać o tym, że jej charakter sprzyja przenikaniu zapachów pomiędzy jadalnią a kuchnią. Warto skupić się jednak na zaletach, bo tych jest całkiem sporo. Przede wszystkim jest to estetyczny i funkcjonalny model kuchni, bardzo nowoczesny. Jednocześnie łączy kuchnię z jadalnią oddzielając zarazem optycznie ich funkcje. Stanowi przy tym otwarcie przestrzeni. W zależności od tego, jak zaprojektujemy wyspę lub półwysep zyskujemy dodatkowe miejsce na małe AGD i naczynia. Wyspa czy półwysep może służyć nam za dodatkową przestrzeń roboczą w postaci blatu, ale można również umieścić tam zlew lub płytę grzewczą. Dzięki temu poprawiamy wygodę i zwiększamy znacząco funkcjonalność pomieszczenia. Wyspa kuchenna z powodzeniem zastąpi nam także stół kuchenny. Stanie się tym samym centrum domu, miejscem, przy którym spotka się cała rodzina. Można również zamontować blat nieco wyżej, dostawić wyższe krzesła i w ten sposób stworzyć swój własny bar domowy. Model aranżacji kuchni z wyspą lub półwyspem, jeśli oczywiście warunki na to pozwalają, daje możliwość stworzenia przestrzeni dla mistrza kuchni. Warto więc postawić na rozwiązania, które są nowoczesne, stylowe, praktyczne i nadają nowe oblicze naszej kuchni.

Wróć
Zadzwoń

arch. Katarzyna Krajewska:
+48 606 114 988

Przyjedź

Dobre Kuchnie
ul. E. Ciołka 20, 01-443 Warszawa

pon.-pt. 12-19, sob. spotkania umówione telefonicznie

Zobacz
facebook, meble kuchenne Warszawa, meble na wymiar, meble kuchenne na zamówienie Warszawa, klasyczne meble kuchenne, nowoczesne meble kuchenne, meble Warszawa, szafy na wymiar, Dobre Kuchnie Warszawa E. Ciołka 20

Copyright © 2015 Dobre Kuchnie Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek materiałów z niniejszej strony jest zabronione.